“SULTANGAZİ’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM SEKTÖRE CANLILIK GETİRECEK”-- 

    Merkezi Sultangazi’de olan, Avcılar ve Tekridağ’da şubeleri bulunan Aksoy İnşaat Limited Şirketi, 2012 yılında hedef çıtasını yükselterek, yıl içerisinde Marmara Bölgesi’nde 6 şube açmayı hedefliyor.


 


 


Aksoy İnşaat bugün yapmış olduğu konutlarla insanları ev sahibi yaparken, aynı zamanda toptan inşaat malzeme satışında da sektöre hizmet etmektedir. Toptan inşaat malzeme satışında Türkiye’nin tamamına yönelik hizmet veren Aksoy İnşaat Limidet Şirketi kaliteyi ön planda tutuyor.


 


 


1996 yılında kurulan Aksoy İnşaat Limited Şirketi’nin Sultangazi’de ki hedefi ise topluma faydalı olmak, daha iyi hizmet edebilmek ve ilçe bütçesine katkı sunmaktır. 1987 yılında Yozgat’tan Gazi Mahallesi’ne göç eden Salih Aksoy’un 1996 yılında oğulları Musa, Kemal ve Ali Aksoy’la beraber kurdukları Aksoy İnşaat Limidet Şirketi kısa sürede potansiyelini büyüterek bugün Sultangazi’nin öncü firmaları arasında yer alıyor.
 


 


 


Aksoy İnşaat Limidet Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Aksoy’la inşaat sektörünü, sektördeki sorunları ve Sultangazi’nin geleceğini konuştuk. 1999 Marmara depreminden sonra inşaat malzemesi alanında demir ve betona Türkiye’de çok önem verildiğini dile getiren Aksoy, bütün inşaat malzemelerinin TSE garantisi altında olduğunu, olası bir depremde bir sorun yaşanmayacağını söyledi.


 


 


“VAN DEPREMİ DEĞİL, FAİZ ORANLARININ YÜKSEK OLMASI SEKTÖRÜ ETKİLEDİ”


 


“İnşaat Sektörü Türkiye’nin ana damarıdır” diyen Aksoy İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Aksoy, son olarak Van’da yaşanan depremin inşaat sektörüne darbe vurmadığını, sektörün faiz oranlarının yüksek olmasından dolayı bir durgunluk yaşadığını söyledi. Bankaların faiz oranlarını yükseltmesiyle inşaat sektöründe bir durgunluk döneminin yaşandığını ifade eden Aksoy, ileride faizlerin düşmesiyle inşaat sektörünün eski canlılığına kavuşacağını belirtti.


 


 


“SULTANGAZİ’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM SEKTÖRE CANLILIK GETİRECEK”


 


Sultangazi’nin inşaat sektöründe ki geleceğini de değerlendiren Aksoy İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Aksoy, Sultangazi’de yapılaşmanın çok kısa bir alanda oluştuğunu, alan yetersizliğinden inşaat sektörünün Sultangazi’de sıkıntılar yaşadığını ifade etti. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında eski yapıların yıkılarak yerine toplu konutların yapılması sisteminin Sultangazi’de de yürürlüğe girmesiyle ilçede inşaat sektöründe büyük bir canlılık yaşanacağını söyleyen Ali Aksoy, “Kentsel dönüşüm projesi İstanbul’un birçok bölgesinde uygulanmaya başladı. Sultangazi’de de Gazi, 50.yıl, Zübeyde Hanım ve Habibler Mahallelerin de kentsel dönüşüm projesinin ilerleyen dönemlerde uygulamaya geçeceğini” ifade etti. 


 


 


“1/1000’LİK PROJELER SULTANGAZİ’NİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK”


 


1/1000’lik projelerin Sultangazi’nin kaderini değiştireceğini ifade eden Ali Aksoy, birçok yerin bu uygulamayla imara açıldığını, 1/1000’lik planlar çerçevesinde inşaat alanlarının da açıldığını belirtti. Sultangazi Belediyesi’nin 1/1000’lik planlarla güzel bir adım attığını söyleyen Aksoy, “İnşallah bu adımların devamı gelir” dedi,
Sultangazi’de yaşayan biri olarak farklı siyasi partilerden teklif aldığını belirten Aksoy İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Aksoy, “Siyaset için henüz erken olduğunu ve 10 yıl gibi bir süre daha siyaset yapmayı düşünmüyorum. Farklı siyasi partilerden her ne kadar teklif alsam da siyasete sıcak bakmıyorum” diye konuştu.


“SULTANGAZİ’NİN GELECEĞİ PARLK 


Sultangazi’nin yeni bir ilçe olduğunu dile getiren Aksoy İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Aksoy, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın çalışmaları ve uygulamaya geçirdiği projelerle Sultangazi’yi marka etme yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi. Aksoy, “Belediye başkanımız Sayın Cahit Altunay yapmış olduğu çalışmalarla ne kadar başarılı biri olduğunu kanıtlamıştır. Sultangazi’nin geleceğini parlak görüyorum. Siyasi olarak düşünmezsek Sultangazi’nin yerelde iktidar partisinde olmasından dolayı avantajımız büyük. Sultangazi ilerlemeye devam ediyor. Belediye Başkanımızın Sultangazi’nin geleceği ile ilgili projeleri var. Bu projeler uygulamaya geçtiğinde Sultangazi İstanbul’un 39 ilçesinde ilk sırada yer alacaktır” diye konuştu.